OVR Portalından Nasıl Arsa Alınır (Görselli Anlatım)

OVR Portalından Nasıl Arsa Alınır (Görselli Anlatım)

OVR Arsa Satın Alma Aşamaları

OVR arsa satın alma konusu son zamanlarda çok fazla konuşulmaya başlandı. Biliyorsunuz ki coin dünyası oldukça gelişti ve artık metaverse dünyasını ve ötesini konuşuyoruz. Bununla birlikte metaverse dünyasında sanal gerçeklik diye bir kavra ortaya çıktı. Buna bağlı olarak ise sanal arsalar konuşulmaya başladı. Sizlere bu yazıda OVR palatforumdan nasıl sanal arsa alınır konusunu anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; sanal arsa almak için öncelikle bir borsaya kayıtlı olmanız gerekiyor. Bu yazıyı okuyanların bir BINANCE hesabı olduğunu varsayarak anlatmaya devam ediyoruz.

 

Daha sonrasında METAMASK uygulamasını GOOGLE CHROME adres çubuğuna eklemeniz gerekiyor.

 

OVR Arsa

Metamask uygulamasını Google Chrome’a ekledikten sonra bir şifre ile Metamask’da bir cüzdan oluşturun.

Sonrasında Binance hesabınıza giriş yaparak. BNB alımı yapın yada zaten BNB Coin’e sahipseniz. Binance üst sağ tarafta bulunan profil bölümünden önce cüzdana sonra spot cüzdana giriniz.

OVR Arsa

 

Bu bölüme girince sahip olduğunuz coinlerin listesi çıkar. Zaten bir BNB Coin’e sahip olduğunuzu düşünerek ilerliyoruz. BNB Coin’in üstüne gelip ÇEKME kısmına giriyorsunuz.

OVR Arsa

 

Metamask Binance Smart Chain ağındayken Account bölümünün altındaki cüzdan adresini kopyalayıp Binance hesabındaki transfer adresi kısmına yapıştırırız. Sonrasında BSC ağını ve göndereceğimiz BNB tutarını yazarız. BNB çok cüzi bir transfer ücreti keser ve bu tutar onayınıza sunulur.

OVR Arsa

Böylece Binance hesabınızdan Metamask cüzdanınıza coin göndermiş oluyorsunuz. Gönderdiğiniz BNB Coin kısa zamanda Metamask adresinize düşer. Burada önemli olan konu; Metamask cüzdanınızda mutlaka BSC ağının kurulu olmasıdır. Eğer BSC ağı kurulu değilse; Metamask cüzdanı ayarlar bölümünden ağlar bölümüne girerek add network (ağ ekleme) butonuna basarak BSC Ağı eklemelisiniz. BSC Parametreleri ve ağ kurma görüntüleri aşağıda sizlere sunulmuştur.

BSC Ağı Kurma BSC Ağı Kurma BSC Ağı Kurma

Sonrasında Metemask cüzdanınıza OVR Coin eklemeniz gerekir. Bu bağlantıya tıklayarak Coinmarket cap adresine girilir.

Coinmarket cap adresinde OVR’nin cüdan adresi görüntüdeki yerden kopyalanır.

OVR Arsa

Aşağıdaki görüntüdeki  gibi, Metamask cüzdanında “IMPORT COIN” kısmına girilir.

OVR Arsa

Import Coin kısmına girdikten sonra karşımıza çıkan sayfada adres kısmına Coinmarket Cap’den aldığımız OVR adresi yapıştırılır ve OVR Coin, Metamask’a eklenir.

OVR Arsa

 

Bu işlemlerden sonra Metamask adresinize gönderdiğiniz BNB Coin’i OVR’ye dönüştürme kısmına geliyoruz. Bunun için bağlantıya tıklayarak Pane Cake Swap’a giriş yapılır.

Panecake Swap’ı Metamask cüzdanına bağlamalısınız.

OVR Arsa

OVR Arsa

Metamask’a giden BNB Coin’i Pane Cake vasıtası ile OVR’ye çevireceksiniz. Bunun için aşağıdaki resimde yer alan CAKE Coin’e tıklayacaksınız.

OVR Arsa

Cake’e tıkladığınızda aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Daha önce Metamask’a OVR eklediğimiz gibi Pane Cake Swap adresine de OVR eklemeliyiz. Coinmarket cap adresine girilir.

OVR adresi kopyalanır ve aşağıdaki görüntüde yer alan “SEARCH NAME OR PASTE ADRESS” kısmına yapıştırılır. Sonrasında onaylanır.

OVR Arsa

OVR Arsa

Bundan sonraki işlemler ise kaç BNB’nin kaç adet OVR’ye çevrileceği ile ilgili swap işlemidir. Aşağıdaki adımlar takip edilir. Swap işlemi bitince Metamask adresimize OVR’ler transfer olacaktır.

OVR Arsa

OVR Arsa

OVR Arsa

OVR Arsa

Bu adımlardan sonra bu bağlantıya tıklayarak OVR.AI‘ye girmelisin ve bu adrese kaydolmalısınız.

OVR Arsa

 

Yaptığınız tüm işlemlerle artık Metamask BSC Cüzdanınızda yatırım yapacağınız kadar OVR Coin vardır. Şimdi sıra Metamask cüzdanınızı kaydolduğunuz OVR hesabına bağlamaya geldi. Bu işlem aşağıdaki gibi yapılır.

OVR Arsa

OVR hesabı bağlanırken Metamask ETH Ağı bağlantısı isteyebilir. Böyle bir uyarı alırsanız, BSC ağından ETH ağına geçebilirsiniz.

OVR Arsa

 

Böylece süreç, OVR Arsa alma işlemine hazır hale gelmiştir. Biraz uzun süren ve yorucu bir süreç olduğunu söylemek gerekiyor. Artık OVR Marketplace kısmından istediğiniz arsaya teklif verebilirsiniz.

 

Binance borsasından Gate.io borsasına coin transferi nasıl yapılır.

 

 

Paylaşmak Güzeldir
Yazan:

malirehberim

Mali konular ve muhasebe ile alakalı güncel mevzuat bilgileri için Mali Rehberim en doğru adrestir.

Tüm yazıları gör